Eseménynaptár

Esemény neve ChatGPT és a felsőoktatás. Ember és MI - Hogyan tanulunk egymástól?
Időpont 2023. november 17.
Kategória Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kar
Típus Rendezvények
Helyszín Széchenyi István Egyetem Jogi épület, Győr, Áldozat utca 12.

A konferenciára jelentkezni lehet:

• október 9-ig küldött magyar nyelvű előadáscímmel és 500-1000 karakterszám hosszúságú magyar nyelvű absztrakttal, a TALE kutatócsoport vezetőjének megküldve: Dr. Kecskés Gábor egyetemi docens (kecskesg@ga.sze.hu);
  • szervezők 2023. október 16-ig értesítik a jelentkezőket az előadás befogadásáról;
  • a plenáris szekció témája: felsőoktatás és MI-kerekasztal-beszélgetés a hazai jogi karok vezető oktatóival;
  • az előadások írásos tanulmányaiból egy open access tanulmánykötet készül 2024-es megjelenéssel.

A konferencián érintett témák:

• ember és MI
  • fogyasztói magatartás és MI, az állam fogyasztóvédelmi kötelezettségei
  • digitális kompetenciák és generációs kihívások - szabályozási nehézségek
  • a fenntarthatóság és az MI kapcsolata általában
  • ChatGPT mibenléte, hasznossága és általános veszélyei
  • ChatGPT és jogrendszer, jogalkalmazás
  • ChatGPT és felsőoktatás (ezen belül az egyes tudományterületekre gyakorolt hatás)
  • át kell-e alakítani a közeljövőben a képzéseink kurrikulumát, a számonkérési módokat a ChatGPT miatt?

A konferenciával kapcsolatos bármilyen kérdés esetén keressék bizalommal a TALE-kutatócsoport vezetőjét, Dr. Kecskés Gábor egyetemi docenst (kecskesg@ga.sze.hu).

Esemény küldése e-mailben E-mail cím
Esemény importálása saját naptárba letöltés
Esemény forrása MEGHÍVÓ